مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 29 اسفندماه 1402 صدر فردا برگزار شد

محمع عمومی عادی سالیانه شرکت مهندسی فناوری صدر فردا با حضور نماینده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، نمایندگان شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت مهندسی فناوری صدر فردا و حسابرس قانونی در سالن همایش‌های تاصیکو برگزار و به گسترش فعالیت در حوزه مهندسی و اخذ پروژه‌های مهم تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی فناوری صدر فردا؛ مجمع عمومی عادی سالیانه صدر فردا منتهی به 29 اسفند سال 1402، روز چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 به ریاست آقای درخشنده، آقای سعیدی و خانم علی اکبری به عنوان ناظر و علیرضا شکوهی دبیر مجمع برگزار شد و پس از ارایه گزارش هیات مدیره و حسابرس قانونی، مجمع عمومی صورتهای مالی را با اتفاق آرا تصویب کرد. همچنین موارد قانونی دیگر همچون انتخاب حسابرس قانونی و روزنامه رسمی نیز انجام شد.

در ابتدای مجمع، پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و مقبول بودن صورت‌های مالی، علیرضا شکوهی دبیر مجمع و مدیرعامل شرکت مهندسی فناوری صدر فردا ضمن تشکر از سهامداران  حقوقی، گزارشی از عملکرد شرکت ارائه کرد و گفت: شرکت صدر فردا سال 99 با ماهیت شتابدهی و حمایت از کسب و کارهای نوین در حوزه معدن و صنایع معدنی شکل گرفت و در دو سال ابتدای فعالیت خود با تمرکز بر ارائه خدمات فناوری و نوآروی به هلدینگ صدر تامین و شرکت‌های تابعه توانست 7 طرح موفق را به ثمر برساند. 

مدیرعامل صدر فردا افزود: ماموریت صدر فردا در دوره پیش، شتاب‌دهي ايده‌ها و محصولات نوآورانه و ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان با هدف ارزش‌آفرینی، پاسخ به نیازهای فناورانه بنگاه‌های بخش معدن و صنایع معدنی با هدف ارتقای بهره‌وری و خلق ارزش، بومی سازی با هدف تأمین نیازهای وارداتی بنگاه‌های صنعتی و معدنی با بکارگیری توان فنی داخلی و جلوگیری از خروج ارز و خدمات مطالعه زنجيره ارزش معدن و صنايع معدنی بود.

وی ادامه داد: مهرماه سال گذشته، با سیاست‌های شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، ماموریت صدر فردا تغییر کرد و ارائه خدمات مشاوره مهندسی، فنی، تخصصی، مدیریت پروژه و طراحی جز ماموریت اصلی شرکت در نظر گرفته شد. همچنین بر تداوم فعالیت های شتابدهی در کنار مهندسی تاکید شد.

علیرضا شکوهی به چشم انداز شرکت در افق 5ساله اشاره کرد و گفت: باتوجه به استراتژی های در نظر گرفته شده، چشم انداز شرکت، رسیدن به جایگاه حرفه‌ای و کسب رتبه یک ارائه خدمات مشاوره و فنی مهندسی در حوزه معدن و صنایع معدنی و زنجیره‏ی ارزش از نهادها و سازمان‌های ارزیابی ملی و بین‌المللی است.

نائب رییس هیات مدیره شرکت صدر فردا خاطر نشان ساخت: با توجه به تغییر فعالیت ، ماموریت هایی برای شرکت تعریف کرده‌ایم تا گنحینه اسناد، مدارک، دانش فنی و دارایی نامشهود برای هلدینگ صدر تامین باشیم. در همین راستا نیز اقدامات اساسی برای تهیه زیر ساخت‌های نرم افزاری و انسانی مهیا شده است.

شکوهی ضمن اشاره به همکاری‌های صدر فردا با تاصیکو، اظهار داشت: سال گذشته 5 پروژه مهم  مطالعاتی در زمینه فرصت‌های سرمایه گذاری در زنجیره ارزش نیکل،کبالت، لیتیوم، منیزیم و کربن داشتیم که همگی به نتیجه رسیدند و نتایج آن در اختیار هلدینگ قرار گرفته است. همچنین پیشنهاداتی در خصوص خدمات مدیریت طرح و پروژه، کدینگ و کاتالوگینگ، گازی‌سازی، مشارکت در طراحی پارک کربن و تبدیل دارایی‌های نامشهود هلدینگ به توکن ارائه شد که همه موارد در دست بررسی است.

شکوهی به هم افزایی درون گروهی که همیشه مورد تاکید شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است، اشاره کرد و افزود: پرپوزال‌های تخصصی برای ارایه خدمات فنی و مهندسی و طراحی و مشاوره به شرکت های تابعه ارسال شده است که در یک مورد موفق به عقد قرارداد فی مابین صدر فردا و شرکت زغال‌سنگ پروده طبس برای طراحی و نظارت کارگاهی پروژه احداث و نوسازی خط انتقال آب از منبع 1100 متر مکعبی نیستان شدیم. همچنین  پیشنهادات تخصصی در حوزه طراحی مهندسی و نظارت بر احداث کارخانه استخراج معدن بلوک 6 پروده 4 و بررسی اولیه پروفیل آرک معیوب معدن و اعلام رسمی آمادگی جهت آنالیز تخریب و تعیین علت ریشه‌ای برای رفع مشکل را ارائه کردیم و منتظر تایید این شرکت برای اجرای کار هستیم.

وی در پایان اضافه کرد: صدر فردا پیشنهادات خود در راستای همکاری با شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، مس شهید باهنر، فرآورده های نسوز ایران، املاح معدنی ایران و پشم شیشه ایران را ارسال کرده است و ضمن بازدید از شرکت‌های فرعی فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی، جلسات فنی به منظور برقراری ارتباط موثر و ایجاد بستر مناسب همکاری در راستای اخذ پروژه و احصا نیازهای شرکت ها در حوزه‌های فناوری و نوآوری و خدمات مهندسی برگزار کرده است.

در پایان مجمع، صورت‌های مالی شرکت مهندسی فناوری صدر فردا با اکثریت آرا به تصویب رسید.

 


چاپ